Kontakt

Regionförbundet i Kalmar län

Regionförbundet i Kalmar län är ansvariga för samordningen av arbetet inom Träregion Småland.
För mer information, kontakta:

Mikael Pekkari, mikael.pekkari@rfkl.se 0480-44 83 88,0725-415989

Regionförbundet i Kalmar, Box 762, 391 27 Kalmar

Mikael svaraR på frågor avseende följande projektdelar:

  • Samordning
  • Strategiarbete
  • Profilering
  • Branschråd Trä
  • Internationalisering
  • Nya användningsområden
  • Projektfinansiering

Delprojekt

Trä2016

Projektägare: Virserums Konsthall

Kontaktperson: Annika Eriksson, annika.eriksson@virserumskonsthall.com , +46 (0) 701 75 53 73

Virserums Konsthall/Virserum Art Museum, Kyrkogatan 34, 570 80 Virserum. www.virserumskonsthall.com

Träveckan 2015

Projektägare: Träcentrum, Box 174, 571 22  NÄSSJÖ

Kontaktpersoner: Ulrika Wikander, ulrika@tracentrum.se, 0380-55 43 12, 070-365 12 07,
Bodil Svensson, bodil@tracentrum.se, 0380-55 43 13, 070-683 43 13

Coaching 2015 – 2017

Projektägare: Träcentrum, Box 174, 571 22  NÄSSJÖ

Kontaktpersoner: Christer Andersson, christer@tracentrum.se, 070-6841118
David Andersson, david@tracentrum.se, 0380-55 43 80, 072-563 44 00
(Delprojektet medfinansieras av EU)

ProWOOD & ProWOOD+

Projektägare: Tekniska Högskolan, Jönköping University

Kontaktpersoner: Kristina Säfsten, kristina.safsten@ju.se, 036-101639, 070-6777851, www.prowood.se

Logotyper

Länk till sida med nedladdningsbara logotyper

(När du har klickat på länken ovan får du fram en sida med logotyper. Ställ muspekaren på den logotyp du vill använda och klicka med höger musknapp. Välj alternativet ”Ladda ner” och logotypen sparas på din dator.)